اتمک

آدرس: خیابان میرداماد، خیابان شمس تبریزی جنوبی، کوچه غفاری (میشه پشت پاساژ آرین)

تلفن: 22908701- 22908536

وبسایت: http://zendegibakoodakan.org

اتمک یا همون "انجمن توسعه مهارتها و استعدادهای کودکان" یک موسسه هست که هدف اصلیش همون اسمشه. اینجا مهدکودک نیست و بالطبع زیرنظر بهزیستی نیست و بعنوان یک ‌NGO مجوز گرفته اند. ساعت کاریشون از 8 تا 4 بعد از ظهر هست. بچه های سه سال به بالا رو میپذیرند و کلاسهایی مجزا برای رده های سنی ندارند. البته خودشون موقع آموزش ها کاملاً بر اساس سن بچه ها عمل میکنند و آموزشهاشون متفاوت هست. جلسات والدین هر گروه هم متفاوته. بچه ها آزادند هرکاری بکنند بشرطی که به خودشان و دیگران آزار نرسونن. مربیهای مهربونی داره که دوره های رفتار با کودک و زبان زندگی(ارتباط بدون خشونت) رو گذرونده اند. بچه ها اکثر وقتشون به کارهای عملی میگذره. حیاط خوبی داره که بیشتر وقت بچه ها در اون هستند و امکانات خیلی خوبی داره. روی ارزشهای زندگی خیلی خیلی تاکید دارن و آموزش مهارتهای زندگی به بچه ها خیلی خوب انجام میشه. باعث میشه که بچه ها مستقل تر بشوند و یاد بگیرن که خودشان کارهای خودشان را انجام بدهند. اینجا اینطوری نیست که مثلا بچه تا از راه میرسه یکی بدوه و لباسهاش رو عوض کنه و کفشش رو دربیاره و اینها. بچه ها خودشون کارهاشون رو میکنند. مربیها ثابت نیستند. یعنی هر مربی دو یا سه روز در هفته اونجا هستند. تعداد مربیها به تعداد بچه ها زیاد و کافی است. برنامه هاشون منظمه و اول هر ماه یک برنامه کامل از اون ماه ارائه میدهند. هفته ای یک روز بچه ها رو بیرون میبرن و برای اون پول اضافه ای نمیگیرن.

بنظر من خانم پشوتنی مدیر قوی هست و میشه بهش اعتماد کرد.

و اما نکات غیر خوبش: اولیش ساعت کاریشونه که باعث میشه من مجبور بشم هر روز مرخصی بگیرم. بنظر من ساعت مهد باید از 7.5 تا 5 باشه که با ساعات اداری جور در بیاد. تازه تمام جلساتشون رو هم از ساعت 2 تا 4 میذارن که این خودش به مرخصیها اضافه میکنه. یکی دیگه اینه که اونقدری که بچه ها رو تحویل میگیرن به خانواده ها توجه نمیکنن. یعنی اینکه مثلا من دوست دارم وقتی عصر میرم دنبال پسرم یک مربی باشه که به من بگه امروز چطور گذشت و این بچه چطور بود و از این حرفها. ولی فقط بچه ات رو میدن بهت (یا اینکه باید پیداش کنی) و میگن خداحافظ. یک نکته دیگرش هم شهریه اش هست که زیاده و تازه متغیر. من اردیبهشت 350 دادم، خرداد 400 و از تیر گفتن 450. این برای من موضوع مهمیه چون باید برای زندگیم بتونم برنامه ریزی کنم.

 

اگر کسی تجربه و یا سوالی راجع به اینجا داشته باشه حتما به پست اضافه میشه.

 

/ 4 نظر / 170 بازدید
leili

azadeh azizam, dar systeme amoozeshie holland bache ha be soorate ejbari az 2 ta 4 salegi bayad beran ye seri klashaii ke behesh migan PEUTERSPEELZAAL ya salone bazie koodak va dagigan hadafesh hamine ke be bache ha maharathaye zendegi amoozesh dade beshe masalan salam aleik, dastsooii raftan, be ytanhaii ghaza khordan , bazi kardan va az in gabil, ke kheili shabihe chizhaii hast ke az atomak neveshti....

زهرا(مامان مهتاب

خیلی ممنون آزاده جون خیلی خوب نکات مثبت و منفی را گفتی.تا اونجائی که من تحقیق کرده بودم این استقلال دهی به بچه ها و آشنا کردنشون با مهارتهای زندگی را خیلی می پسندیدم.اما مشکلم اینه که یه مهد کودک وقتی میخواد چند تا روش استاندارد را اجرا کنه سریع شهریه را بالا میبره...روشهائی که شاید در عمل هزینه ای نداره و فقط به نوع حرف زدن و نگاه مربیها بستگی داشته باشه....نمیدونم شاید هم من همه جنبه های کار یک مربی را در نظر نمیگیرم.در هر صورت ممنون.

زهره مامان کسری

آزاده جون ممنون از اطلاع رسانیهای مفیدت. من فعلا دارم اطلاعات مهد کودکیم رو بالا می برم تا چند ماه دیگه. توضیحاتت همیشه مفیده و من با موسسه بادبادک هم از طریق همین وبلاگ آشنا شدم. باز هم ممنون.

شیرین

آزاده جون تفاوت بادبادک و اتمک رو میخواستم بدونم ؟ممنو از توضیحات کاملتون